4 Ağustos 2010 Çarşamba

ÖTÜŞ KANARYALARI


ROLLER: Almanya'nın ''HARZ'' yöresinde Harz dağları eteklerinde elde edilip geliştirilen kendine has nağmeleri çok güzel bir ahenkle şakıma ustalarıdır. Nefes alırken ve verirken ötüşüne devam eder. Çeşitli renklerde yetiştirilen ve nağmeleri özel deyimler ile sınıflandırılan roller makamlarını peş peşe sıralar. Bu değişik makamlar rule ve mırıldanma ile başlar sus sesi, çınlamalar. fülüt vs. ile devam eder.

MALİNUA: Belçika'nın ''MALİN'' kentinde elde edilen bu ötüş kanaryası üstün ötüş stili ve makamları ile rollerden farklılıklar gösterir. Bu iki kanarya türünün uluslararası ötümlü müsabakaların özel puanlama sistemi vardır. kanaryalar aldıkları puanların sertifikaları ile değer kazanır.

BÜLBÜL ÖTÜŞLÜ Bu kanaryalar özellikle yurdumuzda yetiştirilir.

evcil hayvan pansiyonu - köpek pansiyonu - kedi pansiyonu - akkuş üretim çiftliği - muhabbet kuşu satışı - köpek satış - kedi satışı - tavuk satışı - sülün satışı - keklik satışı - bıldırcın satışı - deve kuşu yumurtası - finch türleri - kanarya satışı - tavşan çeşitleri - iran kedisi - tüm kafes kuşlarının satışı - papağan satışı - muhabbet kuşu üretimi - tüm tavuk ve horoz çeşitleri