4 Ağustos 2010 Çarşamba

MUHABBET KUŞU


Magazanızdan kuş alacak ve konuşturmaya niyetliyseniz kuşu olabildiğince yavru almalysınız.

İdeali yuvadan çıkmasına müteakip 1–2 haftalık olanıdır. Seçtiğiniz kuşun altına bakıp popo tarafının temiz, pislik olmaması sağlığının göstergesi bakımından önemlidir.

Kuş hareketli olmalı. Kefesin bir köşesinde sessiz sakin oturan kuşlardan uzak durmalıdır. Erkek kuşun en belirgin özelliği gagasının hemen üzerinde burun deliklerinin bulunduğu yerde küçük bir bölgede pembemsibir renk vardır. Bişi kuşda ise grımsi bir renk bulunur.Dişi kuşta ise bu renk kahverengidir.

Bu renk kuş büyüdükçe erkek de mavi,dişide ise kahverengiye döner.

Çok önemli bir not. Yavru muhabbet kuşunun kafasının üstünde yatay çizgiler vardır. Yavru büyüdükçe Bu çizgiler kaybolacak, bununun üstü alın tarafı renginin canlı ve parlak rengini alacaktır.

evcil hayvan pansiyonu - köpek pansiyonu - kedi pansiyonu - akkuş üretim çiftliği - muhabbet kuşu satışı - köpek satış - kedi satışı - tavuk satışı - sülün satışı - keklik satışı - bıldırcın satışı - deve kuşu yumurtası - finch türleri - kanarya satışı - tavşan çeşitleri - iran kedisi - tüm kafes kuşlarının satışı - papağan satışı - muhabbet kuşu üretimi - tüm tavuk ve horoz çeşitleri