Yavru Kedi Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlan Açıklaması

Yavru Kedi Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Evcil hayvanlar hemen hemen her evde sevgileri ile sizleri sarmalamak için beklemektedir. Günümüzde birçok hane bir veya birden fazla evcil hayvana ev sahipliği yapmaktadır. İnsanların can dostu olarak seçtikleri hayvanların başında da kediler gelmektedir. Kendini sevdiren evde koşturup duran, çocuklarla çok iyi anlaşan bu evcil hayvanların yüzlerce türü bulunmaktadır. Bu nedenle yavru kedi alımında dikkatli olunması gereklidir. Sonrasında hayal kırıklığına uğramama adına planlı bir şekilde hareket edilmelidir. Sizler için hazırladığımız yavru kedi alımında dikkat edilmesi gereken 5 madde şunlardır;

Eminlik
Her evcil hayvanın olduğu gibi kediler de birçok sorumluluk ile gelir. Bu nedenle uzun süre düşünmeli ve sonrasında karar vermelisiniz. Oldukça sevimli olan yavru kedileri gördüğünüzde hemen almak isteyebilirsiniz ama büyüyeceğini unutmamalısınız. Büyüdüğünde de oldukça şirin ve tatlı görünecek olan kediler uzun süre sizinle birlikte yaşayacak ev arkadaşlarınız olacaktır.

Yavru Kedi Seçimi
Kedi sahiplenirken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri elbette kedinin yaşıdır. Genellikle yavru kediler en az 12 hafta anne sütü emmek zorundadır. 12 hafta sonrasında kediler sahiplendirilebilir. Oldukça neşeli ve hareketli olan yavru kediler ilk aşamada sahiplerine muhtaçtır. Zamanla ve iyi bir eğitimle yavruların kendilerine büyük oranda bakabilmeleri sağlanır. Yavruyu almadan önce mutlaka sağlık geçmişini de öğrenmeyi ihmal etmemelisiniz. Bazı durumlarda özel bakım gerektirebilir ve bu sorumluluğu almak oldukça zor olabilir.

Kedinin Irkı
Günümüzde kedi ırkları safkan ve melez olarak ikiye ayrılmaktadır. Sahiplendiren firmalar ırk seçimini kolaylıkla yapabilirken bizlerin ayrım yapabilmesi çok kolay değildir. Kimi zaman yavruyken safkan annesine benzerken büyüdükçe melezleşerek babasına da çekebilir. Eğer seçiminiz safkandan yana ise mutlaka belgelerini görmek isteyin ve güvenilir adresler tercih edin. Günümüzde en sevilen yavru kedi ırkları ise Ragdoll, Sfenks,Manks, Maine Coon ve Bengai adı verilen türlerdir. Her safkanın kendi ırkına göre özelliği bulunmaktadır. Detaylı bir şekilde bilgi alarak istediğiniz safkanın özelliklerini öğrenebilirsiniz. Cinsiyete de bu aşamada vermeniz doğru olacaktır. Bu da yine sizin isteğinize kalmış ilerleyen yıllarda yavru istiyorsanız dişi tercih edebileceğiniz gibi erkek de tercih edebilirsiniz.

Destek Online