Yavru Kedi Fiyatları 2023

İlan Açıklaması

Bir yavru kedi kaç TL?

Kediler birçok ailenin can dostu ve evin bir üyesidir. Günümüzde binlerce aile yavru kedi sahiplenmektedir. Bunun en temel nedeni yavruların kolay eğitilebilir olması, sevimli olması ve çocukların yavru kedileri çok sevmesidir. Kedi yavrusu almaya karar verenlerin aklında genellikle fiyat sorusu bulunmaktadır. Sizler için yavru kedi fiyatları 2023’de ne olur ve neye göre belirlenir inceleyelim.
Yavru kedi fiyatını doğrudan belirleyen ilk etmen kedinin ırkıdır. Safkan kediler melezlere oranla oldukça pahalıdır. Kedi ırkının bulunabilirliği de ne kadar az ise fiyat o kadar yükselmektedir. Melez kediler veya karışık cins kedilerin fiyatı ise daha düşüktür. Örneğin Scottish yavrularını 5.000₺ ile 15.000₺ arasında bulabilirken melez veya karışık bir kedi yavrusunu 100₺ ile 1000₺ arasında bulabiliriz.

Kediler kaç lira olur?

Bakım maliyeti kedi fiyatlarını etkileyen bir diğer başlıktır. Örneğin yavru kedilerin ilk 6 ay 2 adet karma aşı, iç parazit ve dış parazit aşısı, veteriner ücreti, muayene ücreti, mama fiyatları da yavru kedinin fiyatını etkilemektedir.

Yavru kedi fiyatlarını etkileyen üçüncü etken ise kedinin cinsiyetidir. Dişi veya erkek kedi alımı yapıldığında doğurganlığına göre belirleyen kişiler dişi yavru kedi alırlar. Eğer yavru istenmiyorsa erkek seçmek daha doğrudur. Fakat kısırlaştırma yapılabileceği de unutulmamalıdır. Gördüğünüzde bu benim dostum olmalı diye sahiplendiğiniz dişi kedinin yavrulamasını istemiyorsanız kısırlaştırma yapılması gereken tarihi mutlaka veterineriniz ile konuşmalısınız aksi halde sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Evde hangi cins kedi beslenir?

EVDE BESLEMEYE UYGUN KEDİ CİNSLERİ Kişisel bir tercih, minimal bakım ya da alerji gibi nedenlerden hangisi olursa olsun kedi tüyleri evde bazı sıkıntıları doğurabilir. … DEVON REX. … BRİTİSH SHORTHAİR. … RUSSİAN BLUE. … BURMESE. … CHİNCİLLA. … SCOTTİSH FOLD. … MUNCHKİN.

Kedinin yüz güzelliği de fiyatı doğrudan etkilemektedir. Irk aynı olsada bakı yavrular oldukça güzel bir yüze sahiptir ve kedi güzellik yarışmalarında derece yapan yavrular da bulunmaktadır. Tüm bu etkenler göz önüne alındığında 1000₺ ile 15.000 ₺ arasında genel bir fiyat verilebilir. Şecereli ve güzellik dereceli kedilerin fiyatı ise 50.000₺’yi bulabilir. Bu nedenle sahiplenmeden önce bütçenizi iyi belirlemeli ve size en uygun yavru kediyi sahiplenmek için araştırmalısınız. Yardım almak için firma yetkilileri ile konuşabilir veya sorularınızı aktarabilirsiniz. Güvenilir ve sorun yaşamayacağınıza emin olduğunuz, yorumlarını incelediğiniz firmaları tercih etmelisiniz. Yavru kediniz ise size hemen alışacak ve ailesi olarak benimseyecektir bu konuda endişelenmenize gerek yoktur.

Kedi satın almak caiz mi?

Ehl-i sünnet mezheplerinin dördüne göre de kedi alım satımı caizdir, bir sakıncası yoktur. Kedilerin alım satımı konusunda yasaklayıcı herhangi bir ayet ve hadis bulunmamaktadır. Evde kedi beslemekte sünnettir.

Destek Online