Yavru Köpek Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlan Açıklaması

Günümüzde hayvan sahipliği gitgide artmaktadır. İnsanlar yanlarına bir dost olarak kedileri, köpekleri, kuşları ve balık gibi evde bakılması daha kolay olan hayvanları tercih etmektedirler. Genellikle sevimliliklerinden dolayı yavru köpekler eve alınmak için ilk tercihler arasındadır. Yavru köpeklerin yetişkin köpeklere kıyasla dikkat edilmesi gereken daha farklı özellikleri vardır. Bu yazımızda yavru köpek satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlilerini açıklamaya çalıştık.

Yavru Köpek Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yavru köpek satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey belki de buna gerçekten hazır olup olmamanızdır. Bir köpeğe ömür boyu sahiplik yapamayacağınızı ve onu bir süre sonra terk edeceğinizi düşünüyorsanız bu onun kalbini tıpkı bir insanın kalbi gibi kıracaktır. Köpekler bazı hastalıkları anne babalarından gen aktarımıyla alırlar. Bu yüzden köpeğin sağlık durumunu araştırmak ileride nasıl bir tedaviye gerek olduğunu bilmek için faydalı olacaktır. Yavru köpekler ilk doğduklarında annelerin yanından hiç ayrılmazlar ve gelişim süreçlerini annelerinin yanında geçirirler. Yavru köpek satın alırken ileride psikolojik bir rahatsızlığının çıkmaması için en az 45 gününü annesiyle geçirmesi gerektiğini unutmayın. Yavru köpek satın alırken fiziksel olarak akranlarıyla kıyaslamalısınız. Eğer akranlarından daha küçük duruyorlarsa muhtemelen bir hastalıktan kaynaklanmaktadır. Hastalığı için bir tedaviye başlayabilirsiniz ve kilo alması için takviyeler kullanabilirsiniz. Köpekler insanların ilk yoldaşlarıdır ve insanlarla çok iyi anlaşırlar. Bir köpek seçmeniz gerekiyorsa bırakın onlar sizi seçsin. Köpeğin sizi ilk gördüğünde hissettiği sıcaklık iyi ve sağlıklı bir iletişimin temelidir. Başta kurulan sağlıklı iletişimin devamı da aynı olacaktır.

Yavru Köpek Satın Alırken Yanında Alınması Gereken Eşyalar
Yavru köpeğinizi aldıktan sonra sırada ona lazım olacak eşyaları almak var. Bu eşyalar sayesinde köpeğiniz gelişim sürecini daha mutlu bir şekilde atlatabilecektir. İlk olarak beslenmesine yardımcı olması için mama alınmalıdır. Mamalar köpeğin cinsine göre oldukça farklılık gösterirler. Yavru köpeğiniz için ona uygun olacak besleyici mamalardan almakta fayda var. Köpeklerin yemek yeme eğitiminin verilmesi için mama kaplarına ihtiyaçları olur. Mama kabından yemeye alışan bir yavru köpek evin başka yerlerini de dağıtmadan yiyerek büyüyünce de bu alışkanlığa sahip olur. Yavru köpekler oldukça meraklı ve hareketli olduklarından sık sık yanınızdan uzaklaşabilirler. Hayvan dostlarınızın kaybolmaması için isim yazılı tasmalardan alıp hem ismini hem de telefon numaranızı yazarsanız onları bulmanız da kolaylaşmış olur.

Destek Online